Čtenářská noc, aneb čtení pod lampou – 4. třída

V pátek 12. 4. 2014 jsme se naše třída čtvrťáků sešla v odpoledních hodinách, abychom si vyzkoušeli pobyt ve škole pod rouškou tmy. Po krátkém přivítání se v prostorách I. oddělení družiny, kde se později i nocovalo, jsme se vypravili na hřiště opékat.  Počasí přálo, a tudíž jsme si podvečer zpříjemnili pobytem venku. Po přesunutí do školních prostor jsme si u dobrého čaje zahráli kvízové hry a čekali, až se řádně setmí. Poté jsme se pustili do čtení pohádky H. CH. Andersena a připomněli jsme si tímto čtenářské noci pojmenované po tomto slavném spisovateli.  Konec příběhu jsme si však museli vyluštit v tajné šifře, kterou jsme hledali po skupinkách v budově školy. Tak se nám to líbilo, že jsme si ještě vyprosili stezku odvahy. Před spaním jsme hráli odpočinkové hry, povídali si a četli si své oblíbené knihy. Ráno jsme posnídali domácí perník i muffiny s ovocem, za které moc děkujeme mamince od Marušky, uklidili řádně naše noclehárny a poté už nezbývalo než se rozloučit. Nocování ve škole jsme si užili a těšíme se na další společnou akci.

Fotografie najdete na https://zsusov.cz/fotogalerie/ctenarska-noc-ve-4-tride/