Příměstské tábory

Během letních prázdnin 2024 opět proběhnou ve spolupráci s DDM Magnet Mohelnice příměstské tábory, přihlašování dnes spuštěno na https://www.ddm-mohelnice.cz/tabory

ROK 2023:

Příměstský tábor Putování se zvířátky

Příměstský tábor Putování se zvířátky jsme zahájili v pondělí 27. února. Jako první jsme si vyrobili  nápis. Následně jsme přiřazovali do pohádky zvířátka, která nám z ní utekla. Po vydatném obědu jsme se vypravili na procházku, kterou jsme spojili s návštěvou krmelce, kde jsme nechali něco dobrého zvířátkům. V úterý si děti vyrobily ovečky z bavlnek a šly se vyřádit do tělocvičny, kde si zahrály různé hry. Po obědě jsme se vydali na exkurzi, na které si děti samy potiskly triko obrázkem.  Závěrem naší cesty byla návštěva lam, kterým děti daly mrkve a jablíčka. Středa byla věnována jednak zvířatům žijícím v lese, jednak péči o zvířátka ve školních voliérách. Se školními dalekohledy jsme se věnovali pozorování srnčí zvěře na polích za školou, po obědě navštívili hospodářství pana Malého a chov králíků. Při rozloučení každý obdržel diplom s titulem znalec zvířat a srnčí parůžek.

Fotografie najdete na https://zsusov.cz/fotogalerie/primestsky-tabor-putovani-se-zviratky/

Přihláška na příměstský tábor

Čestné prohlášení vazba na trh práce

Monitorovací list podpořené osoby

Příloha č. 4 Čestné prohlášení – vazba na trh práce

INFORMACE O PROZATÍMNÍ NAPLNĚNOSTI PŘÍMĚSTSKÝCH TÁBORŮ K 1.6.2022:

Cesta kolem světa: 8x

Indiánské léto: 8x

Vodácký: 7x

Chovatelský II: 11x

Odvážná Vaiana: 8x

Pravěká dobrodružství: 6x

Turistický: 3x

Vzhledem k volným místům na táborech (naplňují se až do počtu 20 dětí) prodlužujeme možnost přihlášení do pondělí 6.6.2022!

Příloha č. 4 Čestné prohlášení – vazba na trh práce

NÁPLNĚ PŘÍMĚSTSKÝCH TÁBORŮ NAJDETE ZDE:

1. Cesta kolem světa
  2. Indiánské léto
  3. Vodácký
  4. Chovatelský II
  5. Odvážná Vaiana
  6. Pravěká dobrodružství
  7. Turistický

Příloha č. 3 Prohlášení o bezinfekčnosti

Ve středu 27.10. se na naší škole konal podzimní příměstský tábor Masterchef/pohybem ke zdraví.

Hned po příchodu dětí na tábor se soutěžilo v různých logických a dovednostních soutěžích, včetně hry Bingo.

Každý účastník obdržel kuchařskou čepici, kterou si mohl pomalovat a popsat. Dále se děti dozvěděly, jak se slušně chovat v restauraci a jaká jsou pravidla správného stolování. Poté už započalo samotné kulinářské umění. Musím vyzvednout fakt, že dětští účastníci byli opravdu šikovní a Zdeněk Pohlreich apod. by se měli bát o svá místa. Od škrábání brambor, obalování masa až po úklid kuchyně vše zvládnuto na jedničku. A oběd vykouzlen raz dva. Menu kuřecí řízek s bramborem a kompotem by uspělo i v pořadu Prostřeno za 10 bodů.
Po krátké relaxaci, jsme se přesunuli do školní tělocvičny, kde nám byl představen sport, a to házená. Dorosteneckým hráčem Sebastianem K. z klubu HC Zubří, byla představena pravidla tohoto sportu a různé techniky střelby míče na bránu a na závěr proběhl i  turnaj. Děti to moc bavilo. Udělali jsme si i opičí dráhu, takže kalorie z řízků jsme poctivě dali pryč.
Za všechnu snahu, práci a hezké chování, byl každý účastník odměněn diplomem, sladkostmi a řádem zlaté vařečky.
Přeji všem pevné zdraví a na další tábory se těší vychovatel Marcel Kunert.

Příloha č. 3 Prohlášení o bezinfekčnosti

PLAKÁTY k jednotlivým turnusům:

Příloha č. 3 Prohlášení o bezinfekčnosti

Příměstské tábory jsou realizovány v rámci projektu Pečujeme o děti na ZŠ v Úsově s reg. č. CZ.03.1.51/0.0/0.0/19_107/0016399, který je spolufinancován Evropskou unií a státním rozpočtem České republiky

Doba realizace projektu: 1. 9. 2020 – 30. 11. 2022