Exkurze na Levandulovém statku v Bezděkově

V úterý 15. 6. 2021 se žáci 1. třídy vypravili na přírodovědnou exkurzi na Levandulový statek v Bezděkově. Za slunečného rána nás očekával p. majitel Lukáš Drlík, který nás seznámil s životem na statku, pěstováním a zpracováním levandule i jiných bylinek. Také jsme navštívili tamější galerii a nesmělo chybět nakupování drobných dárečků v Levandulovém krámku.  Při svačince jsme se osvěžili vynikající levandulovou limonádou. Za připravenou ochutnávku tímto ještě jednou p. Drlíkovi moc děkujeme. Poté jsme se vydali na zážitkovou levandulovou stezku. Rádi se sem znovu vrátíme. Velmi se nám  na Levandulovém statku i nedaleké stezce líbilo. Exkurze se i díky krásnému počasí vydařila.

 

Foto najdete na https://zakladniskolausov.rajce.idnes.cz/Exkurze_na_Levandulovem_statku_v_Bezdekove/