Halloween ve 2. třídě

V úterý před pozimními prázdninami se ve 2. třídě sešli místo pilných žáčků tajemní kouzelníci a kouzelnice, čarodějové, kostlivci i duchové, a dokonce i jedna přerostlá dýně, aby se dozvěděli, odkud k nám vlastně přišli a proč slavíme Halloween. Všechna tato stvoření překvapila znalostí slova i písma českého, dokonce zvládla posbírat a spočítat u nás vyrostlé dýně a pomoci strašidýlkům vyřešit slovní úlohy. A o tom, že umí výtvarničit, o tom není vůbec pochyb! Krásný byl nejeden obrázek jejich strašidelných obydlí, duchů a příšerek a po poslechu pavoučí písničky se na jejich hlavičkách i kloboucích na závěr dne objevili pořádní pavouci. Aby tato tajemná stvoření poznala, že se u nás ve třídě dokážeme za práci odměnit, byly pro ně namísto jedniček a pochval připraveny halloweenské sladkosti. Věřím, že se zajisté všichni těší na halloweenské setkání opět za rok, snad i s pořádným tanečním rejem. Fotografie najdete na https://zsusov.cz/fotogalerie/halloween-ve-2-tride/

Mgr. Jana Koštovalová, tř. uč.