Halloween ve 4. třídě

Dne 31. 10. 2023 se vyučování ve 4. třídě neslo v halloweenském duchu.  Letos jsme se blíže seznámili  s původem tohoto svátku a připomněli jsme si zvyky v anglosaských zemích.

V ranní vyučovací hodině jsme si aktivizační metodou vytvořili  „dýňový pětilístek“ a pracovali s textem plným zajímavých informací.  V matematice počítali s duchy, abychom vyluštili pomocí klíče halloweenskou tajenku, ale také jsme řešili logické halloweenské slovní úlohy. Poté jsme si osvěžili anglická slovíčka a zazpívali anglickou halloweenskou  písničku. V dopoledních hodinách nechybělo ani dlabání dýní, abychom si vyřezali pravé „Jack – o‘ – lanterns“. Halloweenský den nám rychle uběhl a připomínat nám ho budou rozsvícené dýňové lucerny na chodbě.

Fotografie najdete na https://zsusov.cz/fotogalerie/halloween-ve-4-tride-3/