Halloween

Ve čtvrtek 31. 10. přišli všichni žáci 1. a 2. třídy do školy ve strašidelných maskách a kostýmech. To ovšem paní učitelky nepřekvapilo – byl totiž Halloween. Převlékly se proto také a pro žáky si nachystaly strašidelné čtení, počítání a další úkoly plné duchů a strašidel. Prvňáčci si navíc před diskotékou stihli i vyřezat dýni, která jim stále zdobí třídu.

Starší žáci 1. stupně se k Halloweenu taktéž připojili. V hodinách anglického jazyka a hudební výchovy se učili písničky a básničky o strašidlech, dýních, kostlivcích, upírech aj. Děti se naučily nová anglická slovíčka spojená s tímto svátkem a zopakovaly si ty, které již znají z minulých let. Na druhém stupni byla tomuto svátku věnována pozornost v angličtině, kde se žáci dozvěděli již známé informace doplněné o nespočet zajímavostí z oslav z vybraných koutů světa a poté pracovali s tematicky laděnými texty.

Vybraní žáci z 1. a 2. stupně a členové školního parlamentu pomáhali při organizaci odpoledního programu – halloweenské diskotéky. Děti si zasoutěžily, zatančily, někteří šťastlivci vyhráli v tombole pěkné ceny a úsměvem na tváři odcházely domů. Fotografie najdete na zsusov.rajce.idnes.cz/Halloween_2019/