Informace k začátku školního roku 2021/2022

Ve středu 1.9.2021 začíná školní rok 2021/2022. V tento den přijdou žáci na 8:00 přímo do svých tříd (výjimkou budou žáci 1. třídy, kteří budou čekat před budovou školy), kde budou následně preventivně testováni antigenními testy. Testování nepodstupují žáci, kteří splní podmínky stanovené pro bezinfekčnost po očkování (14 dnů po plně dokončeném testování) nebo po prodělaném onemocnění COVID-19 (po dobu 180 dní od prvního pozitivního testu na COVID-19), případně žák doloží negativní výsledek testu provedeného v odběrovém místě.

V případě testování žáků 1. – 3. třídy je umožněna asistence při provádění testu třetí osobou (zákonný zástupce či jiná osoba, která musí mít souhlas nebo být pověřena zákonným zástupcem a zároveň s touto asistencí souhlasit).

Klasické slavnostní zahájení v tělocvičně tak, jak jsme byli zvyklí z minulých let, z důvodu nastavených protiepidemických opatření, neproběhne.

Upozorňujeme, že každá osoba je povinna si při vstupu do budovy školy provést dezinfekci rukou prostředkem v nádobě s dávkovačem a zakrýt dýchací cesty (respirátor nebo obdobný prostředek vždy bez výdechového ventilu naplňující minimálně všechny technické podmínky a požadavky včetně filtrační účinnosti alespoň 94% dle příslušných norem (např. FFP2, KN 95).

Žáci základní školy při vzdělávání jsou oprávněni používat jako ochranný prostředek zdravotnickou obličejovou masku nebo obdobný prostředek naplňující minimálně všechny technické podmínky a požadavky normy ČSN EN 14683+AC, které brání šíření kapének (rouška). Z této povinnosti jsou vyjmuty osoby s poruchou intelektu, s poruchou autistického spektra, kognitivní poruchou nebo závažnou alterací duševního stavu, jejichž mentální schopnosti či aktuální duševní stav neumožňují dodržování tohoto zákazu a dále osoby, které nemohou mít ze závažných zdravotních důvodů nasazen ochranný prostředek dýchacích cest. V obou případech je nutné toto doložit lékařským potvrzením. Výjimky z povinnosti nosit ochranu dýchacích cest jsou pokud jsou žáci usazeni, při konzumaci potravin a nápojů, v době cvičení.

Pokud dítě neabsolvuje preventivní screeningové testování a nevztahuje se na něj příslušná výjimka z testování (prodělaná nemoc nebo očkování), bude mít povinnost nosit ochranu dýchacích cest po celou dobu pobytu ve škole tzn. ve třídě při výuce a ve společných prostorách školy.

Upozorňujeme, že nemocné osoby s příznaky infekčního onemocnění nebudou do školy vpuštěny!

V případě jakýchkoliv dotazů se neváhejte obrátit na vedení školy.