Jablíčkový den ve 2. třídě

Dne 12. 10. 2021 se druhou třídou rozezněla písnička „Koulelo se, koulelo“ a krásná červená jablíčka se leskla v rukou malých školáků. Některá jsme si vystavili a starší žáci během týdne mohli ocenit jejich výjimečnost a udělit vybraným jablíčkům své hlasy, z dalších jsme připravili během dne jablíčkové dobroty. V průběhu projektového vyučování si děti osvojily nejen písničku, ale procvičily si i český jazyk, prvouku nebo matematiku, a to vše hravým způsobem.  Ostatně jablíčkové úkoly nás provázely i v dalších dnech. Po splnění našich jablíčkových úkolů všechny děti obdržely diplomy a ti, jejichž jablíčka byla oceněna v soutěži „O nejkrásnější jablíčko“, dostali diplomy za tuto soutěž navíc. Na děti čekaly rovněž drobné ceny a sladkosti, největší odměnou však byla radost z vlastnoručně upečených jablíček v županu a usušených křížal. Jak panečku chutnaly! Jablíčkový den se druháčkům opravdu vydařil.

Fotografie najdete na https://zsusov.cz/fotogalerie/jablickovy-den-ve-2-tride/