Lyžařský výcvikový kurz Petříkov

Ve dnech 13. – 17. 1. 2020 se uskutečnil lyžařský kurz v Petříkově. Kurzu se zúčastnilo 28 žáků 6. – 9. třídy. I přes občasnou nepřízeň počasí jsme pravidelně trénovali na svahu. Lonští začátečníci se plně zdokonalili a jezdili na velké sjezdovce po celou dobu společně s pokročilými snowboardisty. Úplní začátečníci se během prvního dne naučili zvládat malý kopec a druhý den si již troufli na větší svah, pomalými pokroky už ve čtvrtek sjížděli strmý úsek sjezdovky úplně všichni. Jelikož byli žáci velmi šikovní a zdatní, byl pro ně v závěru kurzu nachystán opravdový závod (slalom), který všichni lyžaři zdárně dokončili. Každý večer byl pro žáky nachystán různorodý program – soutěže mezi družstvy, netradiční stezka odvahy, přednáška s praktickou ukázkou od záchranáře z Horské služby Jeseníky, dokument o výstupu na Mount Everest, společné zpívání za doprovodu kytary a nechyběla ani diskotéka. Ubytování se stravou v penzionu bylo přímo výborné. Všichni žáci přijeli příjemně unaveni, spokojeni, plni zážitků a dobrého pocitu, že se naučili něco nového či se zdokonalili ve svých lyžařských / snowboardových dovednostech.

Na fotografie se můžete podívat tady: https://zsusov.rajce.idnes.cz/?

A na reportáž České televize zde: https://www.ceskatelevize.cz/porady/10122978233-udalosti-v-regionech-ostrava/420231100030114-udalosti-v-regionech/?fbclid=IwAR1mY7ykzPwJaokwzODX7qaAmuD1IzoHMOP-q9_1ifM-I1sg4WwwAAhNJ-w