Návštěva dětí z Dětského domova

V sobotu 18.5.2024 nás navštívily děti z Dětského domova v Zábřeze. Společně s několika našimi žáky jsme v rámci projektu Naše přírodní zahrada vysadili keře pro motýly a hmyz v severní části vedle tělocvičny a také Strom přátelství jako symbol našeho kamarádství a spolupráce. Jedná se o hruškojeřáb neboli hrušeň tatarova, jehož plody jsou velmi chutné malé hruštičky – i proto někoho napadlo, že jej dle jedné známé pohádky překřtíme na „frňákovník“ . Poté jsme si společně prohlédli školní zvířata, poklidili je a vydali se na prohlídku Lovecko-lesnického muzea na zámku v Úsově, jehož expozice zvířat všechny uchvátila. Nejvíce se všem líbil strašidelný labyrint na nádvoří i expozice pohádek. Po návratu nás čekalo opékání špekáčků, kde jsme se všichni shodli, že dnešní den byl opravdu super, moc jsme si jej užili a již nyní se těšíme zase na shledání při dalších aktivitách. Fotografie najdete na https://zsusov.cz/fotogalerie/navsteva-deti-z-dd-zabreh/