Okresní kolo konverzační soutěže v anglickém jazyce

14.2.2024 se dva žáci naší školy zúčastnili okresního kola konverzační soutěže v anglickém jazyce. Gita Cvešperová (7. třída.) a Tomáš Forman (9. třída) naši školu zastupovali na akci pořádané šumperským SVČ Doris, která byla společná pro žáky základních škol a víceletých gymnázií.

Gita navázala na svou úspěšnou loňskou účast a v kategorii 6.-7. tříd obsadila skvělé dělené čtvrté místo. Jen těsně jí tak unikl postup do dalších kol. Tomáš se této olympiády v AJ účastnil poprvé a po vítězném školním kole se v kole okresním umístil v kategorii žáků 8.-9. tříd základních škol na děleném třináctém místě, tedy v polovině startovního pole.

Soutěž prověřila znalosti soutěžících zadáními z poslechu, čtení s porozuměním  a konverzačním tématem. Právě v konverzační části patřili oba naši žáci k nejlépe hodnoceným účastníkům. Děkujeme za výbornou reprezentaci naší školy!