Okresní kolo olympiády Mladých chovatelů

V sobotu 10.6.2023 se na naší škole konalo Okresní kolo Olympiády mladých chovatelů, kterého se účastnilo celkem 13 dětí ze Základních organizací Českého svazu chovatelů Úsov, Loštice a Zábřeh. Soutěžilo se ve dvou kategoriích dle věku dětí: do 15-ti let (kategorie I) a nad 15 let (kategorie II) v odbornosti, kterou si žák zvolil. Naši školu resp. Základní organizaci Úsov reprezentovali tito žáci:

  • Julie Pfeiferová – kategorie II, odbornost králíci
  • Nikola Häuslerová – kategorie I, odbornost králíci
  • Sabina Häuslerová, kategorie I, odbornost drůbež
  • Adam Šín, kategorie II, odbornost kočky
  • Matěj Štodt, kategorie I, odbornost exotické ptactvo
  • David Ďurina, kategorie I, odbornost akvaristika
  • Kristýna Tichá, kategorie I, odbornost exotické ptactvo
  • Kateřina Sittová – kategorie I, odbornost drobní hlodavci
  • Nikola Unzeitigová – kategorie I, odbornost drobní hlodavci
  • Ondřej Janků – kategorie I, odbornost holubi

Soutěž se sestávala z testu na zvolenou odbornost včetně „poznávačky“, prezentace seminární práce a přezkoušení před odbornou porotou, která pracovala ve složení: Michal Nespěšný (předseda Okresní organizace Českého svazu chovatelů Šumperk), Tomáš Báča (člen UKPMCH), David Kalousek (předseda OK pro práci s mládeží), Petr Urban (okresní registrátor králíků okresu Šumperk).

Všichni účastníci prokázali opravdu skvělé znalosti ve svých odbornostech a na závěr obdrželi kromě medaile i drobné odměny od sponzorů.

Naši žáci nám udělali obrovskou radost, protože v kategorii I obsadil Matěj Štodt 3. místo a Kristýna Tichá dokonce místo 1.

Neméně úspěšní byli naši žáci i v kategorii II, kde Adam Šín Obsadil 3. místo a Julie Pfeiferová 1. místo.

Navíc Julie Pfeiferová, Sabina Häuslerová, Kristýna Tichá, Kateřina Sittová a Nikola Unzeitigová nás budou reprezentovat na celostátním kole, které se koná od 2.8. do 6.8.2023 v Olomouci.

Děkujeme všem za reprezentaci školy!

Na závěr bychom rádi poděkovali všem sponzorům a také paní učitelce Jaroslavě Nespěšné a její mamince, které pro všechny účastníky přichystaly výborné „zdravé“ občerstvení v rámci projektu Skutečně zdravá škola.

Fotografie najdete na https://zsusov.cz/fotogalerie/olympiada-mladych-chovatelu/