Pečení ve venkovní peci na chleba

Jak postavit pec na chleba? Jak péci maso, pizzu i chleba ve venkovní peci? To vše, a nejen to, se dnes dozvěděli účastníci komunitního setkání v naší přírodní učebně, kterým nás provedli naši kamarádi Milan a Petra Navrátilovi z Moravičan. K pečení využili nejen naši pec, ale i svou mobilní, věrnou repliku středověké pece vyrobené z tradičních přírodních materiálů. Účastníci si pochutnali na salámové a sýrové pizze, pečeném masu, žitném či pšeničném chlebu. Věříme, že tímto setkáním otevíráme novou tradici a pečení chleba a dalších pochutin se budeme v budoucnu věnovat nadále. Děkujeme Petře a Milanovi a také Michalovi Nespěšnému za pomoc s odvozem mobilní pece. Dnešní odpoledne bylo opravdu TOP!

Fotografie najdete na https://zsusov.cz/fotogalerie/peceni-ve-venkovni-peci/