Předvánoční období ve 2. třídě

V předvánočním období se v pondělí 21. 12. 2021 vypravili druháčci pěšky do klopinského muzea, aby zhlédli výstavu hraček.  Mohli si porovnat, s jakými hračkami si hráli jejich rodiče a prarodiče a s jakými si nejraději hrají oni dnes. Výstava se jim líbila a poděkování patří také paní Pospíšilové  za pěkné uvítání a připravení malého pohoštění.

V úterý si ve školní kuchyňce vlastnoručně připravili nepečené cukroví v podobě tatrankových kuliček a už se nemohli dočkat středy – vánoční besídky s nadílkou pod stromečkem. Besídku si zpestřili výrobou svícínku z jablíčka a ochutnávkou vánočního cukroví od maminek. Nechyběly ani vánoční koledy. A poté, co Ježíškovi krásně zazpívali, mohli rozbalovat dárečky pod stromečkem. Dětská očička jen zářila…. Moc je také potěšil velký společný dárek – stavebnice lego.

Druháčci si besídku patřičně užili a vzpomínkou budou nejen dárečky, ale i naše fotografie, které najdete na https://zsusov.cz/fotogalerie/predvanocni-cas-ve-2-tride/