Projektový den – Pes, přítel člověka

Předminulý týden si druháčci opět užili projektový den na téma – Pes, přítel člověka.
Naši školu navštívil musher pan J. Charouz s manželkou a se svou smečkou psů sibiřské husky. Děti seznámil se svými psy, s vůdcem smečky Bártou, který vyhrál závody psů v tahu břemen – Mistrovství republiky. Není to však jediný úspěch. Jsou také Mistři Evropy a také několikanásobní Mistři republiky v psích spřežení. Musher jezdí ve čtyřspřežení, trénují a jezdí od podzimu do jara, v létě psi odpočívají. Pěti sibiřským huskám dopřává speciální stravu, péči a výživu. Děti si mohly vyzkoušet saně a káru, ve které se projely. Psi byli přítulní a milí, hlavně nejmladší fenka, která si chtěla jen hrát. Děti dostaly informace o musheringu, byly poučeny jak se chovat ke psům, prohlédly si postroje, vybavení a dozvěděly se něco o povelech pro saňové psy. Manželům Charouzovým patří velký dík za přínosnou ukázku psího spřežení a návštěvu na naší škole.

Fotografie najdete na https://zakladniskolausov.rajce.idnes.cz/Psi/