Projektový den v 2. ročníku – Jak pečujeme o svůj chrup

Cílem projektu bylo zlepšení zdraví zubů u dětí. Vyučovací den nám zpříjemnila zdravotní sestra z ordinace stomatologa p. Tylšarová, která seznámila děti s počtem zubů dětského a dospělého chrupu. Povídala si s nimi o jejich stavbě a funkci. Vysvětlila jim důvody, které vedou k tvorbě zubního kazu. Ukázala jim, jak má vypadat správný zubní kartáček pro děti a vhodné zubní pasty. Každý žáček si mohl sáhnout na štětinky kartáčku, aby si vyzkoušel, jak jsou měkké. Správné čištění zubů kartáčkem jim ukázala na zubním modelu. Paní Tylšarové patří velký dík za zpestření výuky. Děti uplatnily získané vědomosti při plnění úkolů v pracovních listech a na interaktivní tabuli. Nakonec si namalovaly potraviny, které zoubkům prospívají a které škodí.

Fotografie najdete na https://zakladniskolausov.rajce.idnes.cz/Projekt_zoubky_2._trida/