Projetový den s SDH Úsov

Dne 16.12.2020 se konal v naší škole projektový den, který byl tentokrát věnován tématu Hasičů a byl určen pro děti z oddělení školních družin a klubů.
Děti se dozvěděly, jaký je rozdíl mezi profesionálními a dobrovolnými hasiči., co vše musí hasiči umět, co používají u mimořádných událostí, do kolika minut musí vyjet ze stanice a mnoho dalšího.
Dále pak jak se správně chovat, pokud se ocitneme např. u požáru, nehody apod. a na jaká čísla volat a co vše sdělit do telefonu.
Dětem byla představena video ukázka ze soutěže dětí v požárním sportu a poté i praktické ukázky činnosti kroužku mladých hasičů v Úsově a soutěže.
Třešničkou na závěr byla návštěva místní hasičské zbrojnice, kde si děti vyzkoušely např. napojování hadic, oblékání uniformy, prohlídku vozů atd.
Dětem se toto odpoledne velmi líbilo a do budoucna jakmile situace dovolí, bude akce opět uskutečněna i pro ostatní děti.
Děkujeme všem, co toto naučné odpoledne pro děti nachystali, zejména členům SDH Úsov.