Školní výlet 7. třídy

Dne 10. 6. jsme se žáky navštívili město Brno. Po příjezdu do Brna jsme se občerstvili na náměstí Svobody, podívali se na Brněnský orloj a pokračovali směr hrad Špilberk. Tam jsme se prošli na nádvoří hradu a zavítali jsme do podzemí. Navštívili jsme vyhlášené Špilberské kasematy. Jedná se o systém dlouhých chodeb vzniklých v době baroka, kdy se hrad měnil na pevnost. Jako vězení se místní kasematy používaly necelé století. Jejich útrobami prošlo několik zločinců z Habsburské monarchie. Za císaře Josefa II. byly prostory určeny pro nejhorší zločince. Byl zde vězněn i známý loupežník Václav Babinský, který usiloval o změnu politických poměrů. Další naší zastávkou byla katedrála sv. Petra a Pavla a Kapucínské zahrady. Procházeli jsme se také přes Zelný trh a zastavili jsme se podívat v Motýlím domě – Papilonii. Na závěr nechyběly ani nákupy a oběd ve Vaňkovce. Počasí se nám vydařilo, řádně jsme se občerstvili na cestu domů a společně jsme ve dvou „kupéčkách“ sršeli vtipem až do naší cílové stanice.

Fotografie najdete na https://zsusov.cz/fotogalerie/vylet-7-tridy/