Včelkový den ve 3. třídě

Dne 7. 6. 2023 provázelo třeťáky ve výuce téma „Včely“. V ranních hodinách např. skládali včelí plástve, na kterých si procvičili pádové otázky a určování mluvnických kategorií podstatných jmen, v M létali jak včelky z květu na květ a protrénovali pamětné počítání i slovní úlohy, v hodinách Aj si rozšířili slovní zásobu o hmyz a jiné fráze z nové zábavné písničky.

Proč jsou včelky v přírodě důležité, jakou mají stavbu těla, jak žijí ve svém úle a mnoho jiných zajímavostí ze života včel se děti dozvěděly přímo od člověka nejpovolanějšího, pana včelaře Jaroslava Kropáče z nedalekých Troubelic. Připravil si pro ně velmi poutavou prezentaci o včelách,  ale i možnost pozorovat včelí tělo pod mikroskopem nebo naopak živé včelky ve včelím nástavku, vyzkoušet si, jak se vyrábí  rámečky do těchto nástavků, ohmatat si včelí plástve či ochutnat různé druhy včelího medu. Dopoledne uběhlo velmi rychle a dětem zůstaly nejen nabyté vědomosti ze života včel, ale i snad i vzpomínky na zážitkové včelí vyučování.

Fotografie najdete na https://zsusov.cz/fotogalerie/vcelkovy-den/