Vodácký příměstský tábor

Ahoooooj, tak tento pozdrav byl slyšet od dětí z Vodáckého příměstského tábora při ZŠ ÚSOV, kterého se zúčastnily na řece Moravě. Týdenní program byl opravdu pestrý a děti během tábora musely plnit úkoly, aby mohly na řeku jet plně připraveny. Naučily se vázat uzly, zdravovědu, stavět přístřešky, potrénovaly svaly, ozdobily si trička, společně si vytvořily vlajku. Společnými silami si také uvařily a nachystaly svačiny. Dále si zahrály Diskgolf, daly si zmrzlinu, zahrály míčové hry, zaplavaly v řece, naučily se vodáckému názvosloví, chování na řece a v přírodě, čtení řeky a mnoho dalšího. První den na řece nepřálo počasí, ale děti to zvládly perfektně a zjistily, že ne vždy je jen pohoda. Cíl byl jasný, naučit děti týmové spolupráci a zapomenout na počítače a mobily a ukázat jim něco nového a dobrodružného. Dle ankety, kterou jsme nakonec uspořádali, by děti chtěly tábor delší a jely by zase, nás vychovatele ohodnotili známkou 1. Jsme tedy moc rádi, že se líbilo a budeme se těšit na další ročníky. Nakonec dostaly i odměnu a diplom. Vychovatelé Marcel Kunert a Zdenka Janíčková

Fotografie najdete zde: https://zsusov.cz/fotogalerie/vodacky-primestsky-tabor/