Vyhodnocení projektu  Záložka do knihy spojuje školy 2022

V podzimních měsících jsme již potřetí spolupracovali s naší partnerskou školou z Lazan na  projektu Záložka do knihy spojuje školy. Letošní téma „Můj literární příběh čeká na tvé přečtení“ zpracovávali žáci prvního stupně od 1. do 5. ročníku.  Mladší z nich se inspirovali tradičními českými pohádkami, třeťáci nadšeně četli knihu A. Lindgrenové Pipi Dlouhá punčocha a Pipi i její přátele zachytili na svých záložkách a ti nejstarší  se inspirovali např. příběhy Harryho Pottera , SpongeBoba nebo  životními příběhy slavných fotbalistů. Po zdařilé výměně záložek se slovenskými kamarády a vyhodnocení projektu obě školy obdržely za spolupráci diplom. Věříme, že předané záložky jsou nejen ozdobou dětských knih, ale také inspirací k vlastní četbě. Jak se dětem záložky povedly, můžete posoudit  zde: https://zsusov.cz/fotogalerie/zalozka-do-knihy/