Výlet 8. třídy

Dne 15. června 2023 se všichni žáci 8. ročníku zúčastnili školního výletu. Z nabídnutých možností si žáci sami odhlasovali výlet do Brna, konkrétně do Jump Parku,do zoologické zahrady a do nákupního centra Galerie Vaňkovka.

Díky obětavosti některých rodičů, kteří zajistili dovoz z domu na mohelnické vlakové nádraží (a po výletě odvoz zpět), jsme mohli rychlíkem vyrazit už o půl sedmé ráno směr Brno. Cesta probíhala hladce, a tak jsme bez velkých obtíží dorazili do Jump Parku. Po krátkém seznámení s bezpečnostními pravidly se všichni mohli vyřádit na trampolínách i s nimi spojených atrakcích.

Po hodině skákání jsme se tramvajemi přesunuli do brněnské ZOO. Bohužel jsme se shodli na tom, že v porovnání s ostatními zoologickými zahradami ta brněnská docela zaostává jak co do počtu a atraktivnosti nabízených zvířat, tak co do kvality nabízených služeb. Ceny ale pro zajímavost mají vyšší než například olomoucká ZOO, která je na tom rozhodně lépe.

Přesto jsme několik zajímavých zvířat viděli a spěchali do nákupního centra Galerie Vaňkovka, kterou mnozí považovali za nejlákavější bod výletu. Poté, co se každý mohl občerstvit, nakoupit si něco pro sebe, pro rodiče či sourozence, jsme se úspěšně dopravili
do vlaku a o čtvrt na osm večer jsme dorazili do Mohelnice, kde byl výlet ukončen.

Všichni se vrátili zdraví, počasí nám přálo, vlaky neměly zpoždění, vládla neustále dobrá nálada, takže mohu považovat výlet za úspěšný.

Tomáš Foltas, třídní učitel 8. třídy

Fotografie najdete na https://zsusov.cz/fotogalerie/vylet-8-tridy/