Záložka do knihy spojuje školy

V podzimních měsících proběhl  14. ročník již  tradičního česko- slovenské projektu  „Záložka do knihy spojuje školy“ .  Letošní téma uvedené mottem „Můj literární příběh čeká na tvé přečtení“  zpracovávali žáci 1. – 7. ročníku.  Následným zasláním vyrobených záložek naší partnerské škole v Lazanech potěšili tamější dětské čtenáře. I naši čtenáři však nepřišli zkrátka a výměnou obdrželi pěkné záložky od slovenských kamarádů. Těšili se na ně a měli z darovaných záložek  radost. Kluci i holky se tak vzájemně inspirují k výběru knih, které stojí za přečtení  a  které nám mnohdy zůstanou v paměti, i když odrosteme dětským střevícům.  Školy zapojené v tomto projektu se rovněž obohacují o náměty na různé čtenářské a čtenářství podporující  aktivity. Věříme, že  našim žákům předáváme kladný vztah ke knihám, radost ze čtení i sdílení s kamarády, a to nejen ve vlastní třídě. Jak kreativní byli naši malí i velcí čtenáři posuďte sami….

Fotografie najdete na https://zsusov.cz/fotogalerie/zalozky-do-knih/